wtorek, 12 kwietnia 2016

Pomysł na wakacje- nauka kitesurfingu

Sezon wakacyjny zbliża się coraz bardziej. Jeśli tak jak i ja w okresie tym lubicie próbować nowych rzeczy. Uczyć się nowych sportów lub poznawać nowe miejsca to chcę wam polecić kitesurfing! Jest to świetna zabawa na wodzie i świeżym powietrzu, która wymaga wysiłku oraz koordynacji ruchowej. Jeśli nie miałeś okazji spróbować sportów wodnych to mocno chcę Cię do nich zachęcić. Jest to fajny i przyjemny sposób na spędzenie wakacji.

Naukę kitesurfingu polecam rozpocząć od zajęć z instruktorem. To on pokaże nam podstawy, przypilnuje żebyśmy nie przyswajali złych nawyków ruchowych oraz nauczy nas zachowania na wodzie. W trakcie nauki bardzo ważne jest by od początku uczyć się jazdy technicznej ponieważ błędy ruchowe ciężko później zmienić. Instruktor też odpowie na wasze pytania oraz doradzi jaki sprzęt wybrać. Jeśli chcecie dobrze przyswoić podstawy jazdy polecam podjąć naukę przez co najmniej kilka dni pod rząd.
Początki są dosyć trudne wiążą się z wieloma upadkami do wody, zmęczeniem oraz chęcią poddania się, ale jeśli jesteśmy odpowiednio zdeterminowani i będziemy słuchać rad instruktora to z czasem na pewno przyswoimy podstawy. Początkowo wydaje się, że nad niczym nie panujemy, jednak z czasem obycie wzrasta i zaczynamy pewniej pływać i kontrolować sprzęt.
Nauka kitesurfingu jest wyzwaniem dla ambitnych. Przy odpowiedniej determinacji oraz dzięki poradom wykwalifikowanego instruktora jesteśmy w stanie wykonać szybkie postępy i zacząć czerpać przyjemność z jazdy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz