wtorek, 15 marca 2016

Latający pomidor- od dyplomów sportowych po złoto olimpijskie.

dyplomy sportowe
 Kto jest najbardziej rozpoznawalnym snowboarderem świata? Kojarzony z „burzy” rudych włosów dzięki, którym został mianowany latającym pomidorem.

Shaun White urodzony 3 września 1986 roku swoje początki snowboardowe stawiał w Okemo Mountain i Bear Mountain w stanie Vermont w wieku sześciu lat, a rok w wieku siedmiu uzyskał już pierwszego sponsora. Jak wyglądała droga Amerykanina od dyplomów sportowych po złoto olimpijskie. Już w wieku 9 lat młody Shaun zwrócił swoją uwagę Tony'ego Hawka legendy skateboardingu. Dzięki czemu w wieku 17 lat mógł zaistnieć na profesjonalnej scenie skateboardowej. Już wtedy przestały interesować go dyplomy. Sportowe cele Shauna zawsze były postawione wysoko i konsekwentnie do nich dążył co poskutkowało medalami olimpijskimi w roku 2006 oraz 2010 w konkurencji Halfpipe. Od 2002 roku White regularnie bierze udział w X-Games skąd co roku przywozi medal. Obecnie na swoim koncie posiada ich 15 z czego 13 to złoto. Ponadto jest on pierwszym sportowcem, który wygrał zarówno na letnich jak i zimowych X-Games w dwóch różnych sportach- skateboarding i snowboard. Dodatkowo jest jedynym sportowcem, który zwyciężył letni i zimowy Dew Cup.

Droga, którą przeszedł Shaun White jest okupiona determinacją i zacięciem. Jest on sportowcem nastawionym na sukces, o który zawsze walczy na sto procent swoich możliwości. Jego droga od dyplomów sportowych i pierwszych osiągnięć po dwukrotne złoto olimpijskie oraz liczne medale X-games była długa i ciężka. Shaun White jest obecnie przykładem dla wielu młodych sportowców,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz