wtorek, 9 czerwca 2015

Skimboard – na fali!Skimboarding to dyscyplina „na fali” – dosłownie i w przenośni. Jest to bowiem modna ostatnio odmiana surfingu. Jeśli na plaży miałeś okazję obserwować gości ślizgających się na deskach przy brzegu niczym na deskorolce, uprawiali oni właśnie ten sport. Wciągający, ciekawy i stosunkowo mało wymagający. Oto nasza wakacyjna propozycja na dziś!


Skimboarding, w skrócie skimboard, to odmiana surfingu polegająca na ślizganiu się na desce bez pędnika, czyli bez żagla, jak w przypadku windsurfingu, czy latawca – jak w kite. Surfować można przy samym brzegu, puszczając deskę po wodzie i wskakując na nią z rozbiegu. Można też pokonywa na niej fale i wykonywać różne triki.

Skimboard staje się ostatnio modny w naszym kraju i coraz częściej spotykamy jego amatorów na polskich plażach. Nie tyko nad morzem, ale również nad jeziorami. Jedyne, czego potrzebuje ochotnik, by zacząć przygodę, to płytka tafla wody i deska. Nie trzeba mieć ani specjalistycznej, kosztownej odzieży, ani instruktora. Podstawy są na tyle proste, że można je przyswoić, obserwując innych, czy to na plaży, czy choćby na internetowym filmiku. Prawdopodobnie dlatego dyscyplina cieszy się takim wzięciem. Poza tym jest to sport bardzo wciągający i zapewniający rozrywkę na długie wakacyjne godziny.


Jeśli zatem chciałbyś zacząć przygodę ze sportami wodnymi lub zwyczajnie szukasz rozrywki na wakacje, skimboard może okazać się propozycją idealną dla Ciebie. Nie przekonasz się, jeśli nie spróbujesz. W wypożyczalniach coraz łatwiej o deski do skimboardu, możesz więc poślizgać się bez zobowiązań i pozwolić porwać się fali.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz