poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Soczewki kontaktowe do uprawiania sportów


soczewki kontaktowe

Okulary są obecnie bardzo modne. Nikogo już nie śmieszą, a do wyboru mamy masę wygodnych, ładnych opraw oraz soczewek plastikowych z wszelkimi ulepszeniami. Podczas uprawiania sportów szkła na nosie mogą jednak przeszkadzać, szczególnie jeśli Twoją pasją są sztuki walki. Trudno wyobrazić sobie boksera w „patrzałkach”. Czy zatem sportowcem może zostać tylko osoba o sokolim wzroku? Bynajmniej. Możemy poratować się soczewkami. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jakie wybrać do uprawiania sportów i jak z nich korzystać.


Używa ich bardzo wielu sportowców. Jeśli chodzi o wykonywanie aktywności fizycznej, soczewki kontaktowe są bezpieczniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem niż okulary. Jeśli nie przypadną Ci do gustu, wcale nie musisz nosić ich codziennie.

Możesz zakładać je jedynie okazjonalnie. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będą soczewki jednodniowe. Będziesz mógł zakładać je tylko do uprawiania sportu, a po treningu zwyczajnie wyrzucać parę do kosza – bez potrzeby pielęgnacji, mycia i przechowywania. Soczewki jednodniowe są droższe, jednak gdy nie używamy ich często, będą bardziej opłacalnym wyborem. Nie będziemy musieli płacić za płyny i pojemniki, by użyć soczewek miesięcznych jedynie kilka razy w okresie ich przydatności. Soczewki kontaktowe jednodniowe są też delikatniejsze, zdrowsze dla oczu i bardziej higieniczne.


Nie musisz męczyć się z rozmazanym obrazem podczas uprawiania ulubionego sportu. Wystarczy, że wybierzesz się na krótką wizytę do okulisty lub optometrysty w salonie optycznym i poprosisz o dobranie szkieł kontaktowych. Nigdy nie kupuj ich na własną rękę, gdyż ich moce różnią się od tych okularowych.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz