poniedziałek, 12 stycznia 2015

Orbitrek na rozgrzewkęPewnie nieraz spotkałeś się z nim na siłowni. Orbitrek sprawdza się doskonale podczas rozgrzewki. Ćwiczenia na nim stanowią też dobry trening wytrzymałościowy. Możesz podczas nich szybko poprawić swoją kondycję. Warto każdy trening rozpoczynać od ćwiczeń na tym urządzeniu, zanim przejdziesz do tych kształtujących konkretne partie mięśni.
Jeśli zależy Ci na ogólnej poprawie kondycji i na zwiększeniu wydolności organizmu, ćwiczenia na orbitreku mogą być w tym bardzo pomocne. Fakt, że są one szczególnie zalecane osobom, które chcą stracić na wadze - jednak nie tylko. Jeśli bardziej stawiasz na budowanie mięśni, również będziesz potrzebował rozgrzewki.

Orbitrek wzmocni przede wszystkim mięśnie nóg. Sprawi też, że w szybkim czasie poprawi się Twoja wytrzymałość. Warto ćwiczenia na siłowni rozpoczynać od tego urządzenia, nawet jeśli docelowo zamierzasz pracować nad mięśniami klatki piersiowej. Szczegółowych informacji co do przebiegu treningu udzieli Ci na pewno trener, jednak nie dziw się, że nie każde ćwiczenie będzie opierało się na wyciskaniu i pakowaniu w mięśnie.

Szybkie budowanie mięśni poprzez ćwiczenia na klatkę piersiową i ramiona - bez odpowiedniego przygotowania - nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Często wspomagamy się wtedy odżywkami dla osiągnięcia szybszych efektów. Jest to jednak tak, jakbyśmy chcieli jedynie stuningować stary samochód, bez naprawiania go - i liczylibyśmy, że stanie się nowoczesną maszyną. Mięśnie budowane w taki sposób, gdy zaprzestaniemy ćwiczeń, szybko opadną, a nasza ogólna kondycja nie będzie dużo lepsza niż przed rozpoczęciem trenowania.

Pamiętaj, że w ćwiczeniu powinno chodzić bardziej o siłę i kondycję, niż o wygląd. Mięśnie są jedynie efektem dodatkowym. Zadbaj więc o całościowy trening, w którym pomoże Ci choćby orbitrek - i dopiero później przechodź do ćwiczeń konkretnych partii, na których Ci zależy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz