środa, 10 grudnia 2014

Buty do biegania w terenie do treningu


buty do biegania

Jogging w górach czy w lesie to bardzo dobra forma treningu wytrzymałościowego i kondycyjnego. Do biegania w terenie przydadzą się odpowiednie buty, dzięki którym będziesz mógł dać z siebie jeszcze więcej. Tego typu obuwie jest specjalnie dostosowane do trudnych warunków.Bieganie po lesie jest przyjemniejszą i zdrowszą formą treningu niż zwykły jogging utwardzonymi ulicami. Aby było ono jeszcze bardziej efektywne, warto wyposażyć się w specjalne buty do biegania w terenie. Są one przystosowane do trudniejszych warunków oraz do leśnego podłoża.

Zwykłe buty do biegania są mocno amortyzowane, gdyż biega się w nich po utwardzonej nawierzchni. Buty do biegania w terenie mają zaś mniej pianki amortyzacyjne. Ich podeszwa jest bardziej miękka, gdyż nie musi być tak odporna na ścieranie. Główna różnicą jest zaś konstrukcja bieżnika. W butach terenowych jest on dużo bardziej agresywny. Obuwie ma sprawdzić się w błocie, kopnej glebie, ściółce leśnej i na wszelkiego rodzaju podłożu mogącym występować w górach, w lesie czy w parku.

Przód butów terenowych posiada najczęściej specjalną osłonę, mającą chronić w przypadku uderzania o kamienie, konary czy inne przeszkody, które napotkamy na swojej drodze. Często buty do biegania w terenie są również wyposażone w membranę goreteksową, która chroni przed przemakaniem w warunkach wilgoci.

Są to więc buty do biegania przeznaczone do zadań specjalnych. Wielu producentów oferuje również obuwie uniwersalne, do biegania po drogach utwardzonych jak i leśnych. Najlepszym wyborem bedą jednak zawsze buty ściśle dopasowane do warunków, w których zamierzasz ich używać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz