piątek, 21 listopada 2014

Wola walki czyli jak zdobywać trofea sportowe

Jeśli trenujesz sztuki walki, nawet amatorsko, z pewnością marzy Ci się, że pewnego dnia zaczniesz wygrywać. Pozłacana statuetka na półce, laury i peany oraz tytuł najlepszego - to jest to! Żeby jednak to osiągnąć, trzeba ostro trenować i wyrobić sobie odpowiednie nastawienie.
Nikt nie rodzi się zwycięzcą. Najwięksi sportowcy zaczynali od zera i ciężko pracowali na swój sukces. Pomyśl, że Mike Tyson również kiedyś był wątłym nastolatkiem marzącym o sile i o sportowej karierze. Sztukami walki najczęściej interesują się osoby, które w młodości miały problemy z rówieśnikami lub z samoakceptacją. W późniejszym życiu poprzez sport dążą do samodoskonalenia i chcą odnaleźć w sobie siłę. To dobry punkt wyjściowy. Kiedy masz motywację i chęć, zajdziesz daleko.

Tylko z odpowiednim nastawieniem zaczniesz zdobywać trofea sportowe. Nastawienie to jednak nie wszystko. Będziesz potrzebował regularnego treningu i odpowiedniej diety. Najważniejsze to nie osiadać na laurach. Nawet gdy danego dnia nie masz ochoty na trening, znajdź ją w sobie! Jedynie konsekwencja doprowadzi Cię na szczyt. Dieta również wymaga dużego samozaparcia i siły woli. Utrzymuj dietę wysokobiałkową pomagającą rozbudować mięśnie. Codziennie jedz czerwone mięso na przemian z białym. Obowiązkową przekąską jest banan . Nie stroń również od produktów mlecznych i warzyw. Da się zrobić? Oczywiście. Musisz jednak poczynić również pewne wyrzeczenia. Twojej formie stanowczo nie sprzyja alkohol, słodycze, fastfoody i tytoń. Jeśli chcesz w przyszłości zdobywać trofea sportowe, będziesz musiał całkowicie z nich zrezygnować.

Na tym własnie polega prawdziwa siła. W sportach walki nie tylko siła fizyczna ma znaczenie. Najważniejsza jest siła, której nie widać gołym okiem, ta płynąca ze środka. Jest to siła charakteru, wola walki, determinacja i samodyscyplina. To one pozwalają największym zdobywać trofea sportowe. To one doprowadzą Cię na szczyt i to one decydują o tym, że jedni wygrywają, a inni pozostają w cieniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz