wtorek, 16 września 2014

Narty biegowe – sport dla prawdziwych twardzieli


narty biegowe

Aby narty biegowe przynosiły takie rezultaty, o jakich możemy przeczytać w prasie, że przynoszą i zapewniają, konieczne jest systematyczne ich zakładanie i weń bieganie. Jednym słowem – aby narciarstwo biegowe było tym czym jest w swej istocie, musimy być prawdziwymi twardzielami.


Czy to się jednak opłaca? Tak jak w każdym sporcie – jeżeli podejdziemy do sprawy poważnie, oczywiście że tak Narty biegowe poprawiają działanie układu krążeniowego oraz oddechowego. Skorzysta na tym serce oraz dotlenienie organizmu. Panie powinny ucieszyć się najbardziej z tego, że ten typ narciarstwa pozwala na zredukowanie ilości tłuszczu w organizmie. To świetny i łatwy do realizacji trening dla osób z kilkoma zbędnymi kilogramami.

Narty biegowe, a motoryka organizmu

A jak narty biegowe mają się do motoryki organizmu? Świetnie i bynajmniej nie jest to przesadą. Oto bowiem pewien wymuszony ruch zmusza mózg do przeprogramowania myślenia na temat tradycyjnego kroku, at o go rozwija. Dalej poprawia się siła, z jaką pracują mięśnie, materia przyspiesza swoją przemianę, dzięki czemu organizm eliminuje szeroko rozumiane toksyny, a wszystko to przy zaangażowaniu najważniejszych i najistotniejszych grup mięśniowych. Poza tym staniemy się również gibcy, będziemy mieli lepsze poczucie równowagi, a także udoskonalimy wzorce ruchowe, z których korzystamy każdego dnia. Podsumowując, obok takiej dyscypliny nie można przejść obojętnie, a wykazanie się jakąkolwiek obojętnością byłoby przekreśleniem tych wszystkich możliwości, jakie powyższa przed nami stawia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz