czwartek, 30 sierpnia 2012

MMA, KSW – z czym to się je?Konfrontacja Sztuk Walki (KSW) jest to rodzima organizacja, która promuje i organizuje gale mieszanych sztuk walki na terenie Polski. Swoją siedzibę ma w Warszawie. Została założona na początku XXI wieku, zaś pierwszą gala, którą zorganizowała, miała miejsce 27.02.2004 roku w stołecznym hotelu Marriot.


Skuteczność działania organizacji jest dostrzegalna gołym okiem – dzięki prężnej działalności KSW mieszane sztuki walki stają się w Polsce sportem coraz popularniejszym, zaś poszczególni zawodnicy – coraz bardziej rozpoznawalni. Wielką rolę w tym procesie pełnią oczywiście media, w tym najwięcej oferująca telewizja, która począwszy od drugiej edycji gal, transmituje je na żywo. Coraz większą rolę w propagowaniu i promocji MMA w Polsce ma również internet, w którym to pojawiają się coraz to nowsze i coraz bardziej wartościowe strony oraz innego typu miejsca, gdzie możemy poczytać na temat mixed martial arts.

A zwolenników MMA jest coraz więcej – stanowią one wszak jeden z najbardziej emocjonujących sportów walki, jakie kiedykolwiek wymyślono. Niewątpliwie jest to po części zasługa uniwersalności towarzyszącej potyczkom – podczas których można używać bardzo wielu technik i figur z szerokiego zakresu sztuk walki. Dzięki temu na drugi plan schodzą rozmiary czy fizyczne możliwości zawodnika (oczywiście w rozsądnym zakresie), a galę KSW może wygrać dosłownie każdy uczestnik dysponujący odpowiednią techniką w obszarze określonego stylu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz