wtorek, 10 lipca 2012

Krótko o UFCUFC, czyli Ultimate Fighting Championship, to nazwa amerykańskiej federacji mieszanych sztuk walki, która organizuje i promuje zawody (gale) tego sportu – pojedynki odbywające się w ośmiokątnym ringu otoczonym siatką.


Z pewnością, to właśnie Ultimate Fighting Championship może być przez ekspertów uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych, a także elitarnych organizacji. Dzięki wysokiej stawce towarzyszącej rozgrywanym pojedynkom, stopień zaangażowania i koncentracji walczących zawodników musi stać na najwyższym poziomie – tak samo zresztą, jak ich umiejętności, technika oraz fizyczne możliwości.

Dzięki temu wszystkiemu od kilku już ładnych lat UFC dzierży palmę pierwszeństwa wśród wszystkich światowych organizacji MMA, stanowiąc jednocześnie wyznacznik, w którą stronę mieszane sztuki walki podążają.

Prawda jednak jest taka, że z UFC nigdy nie było tak różowo, jak jest obecnie. W przeszłości federacja była wilokrotnie oskarżana o promocję brutalności (prym wiódł w tym aspekcie sneator John McCain). Z uwagi na szeroki strumień krytyki, władze organizacji zmuszone były do wprowadzenia regulaminowych restrykcji, które dały gwarancję, że zawody Mixed Martial Arts w Stanach Zjednoczonych będą groziły minimalnym ryzykiem utraty zdrowia przez zawodników.

Zasady prowadzenia pojedynków są więc dziś o wiele bardziej rygorystyczne niż w przeszłości, co jednak na szczęście wcale nie przekłada się na spadek widowiskowości gal czy zainteresowania ze strony fanów mieszanych sztuk walki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz