poniedziałek, 10 września 2012

Rosnąca popularność MMAMMA w Polsce znajduje coraz to nowych zwolenników – niemal każdy mój znajomy ma dzisiaj świadomość, czym charakteryzują się mieszane sztuki walki, kiedy odbywają się gale czy jak nazywa się polska organizacja zajmująca się promocją tego sportu. Większość z nich potrafi także wskazać co najmniej kilka nazwisk zawodników, zarówno polskich, jak i zagranicznych, którzy staczają pojedynki w różnych kategoriach mixed martial arts (wielka zasługa w tym kontekście postaci takich, jak Mariusz Pudzianowski).


A przecież rozwój MMA w naszym kraju był procesem przebiegającym w ekspresowym tempie. Pierwsza gala organizowana przez KSW, która miała miejsce w 2004 roku, wydaje się wydarzeniem tak nieodległym, że wręcz fizycznie namacalnym – wszak odbyła się ona raptem osiem lat temu. Dziś zawodnicy walczący pod szyldem KSW mają za sobą bardzo wiele stoczonych pojedynków, a sama federacja – równie sporą ilość zorganizowanych walk, pojedynków i gal.

Statystyki zatem imponujące – a przecież to dopiero początek. Patrząc na fenomen MMA za oceanem, możemy spodziewać się naprawdę ogromnej eksplozji popularności tego sportu i u nas. Już teraz coraz więcej osób ogląda transmisję gal, na żywo i w ramach licznych powtórek, zaś internet aż roi się od eksperckich serwisów na temat mieszanych sztuk walki. Każdy więc, kto ma dziś ochotę uzyskać dostęp do informacji na temat określonych zawodników, federacji czy reguł, ma wręcz nieograniczone możliwości w obrębie sięgania po nie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz