wtorek, 26 listopada 2013

Bielizna termoaktywna podczas sportu


bielizna termoaktywna

Sport to coś pięknego, zwłaszcza kiedy uprawiamy naszą ulubioną dyscyplinę, która zarazem jest naszą pasją. Wówczas cała sprawa i otoczka wokół niej nabiera jeszcze większego znaczenia. Warto więc zadbać o to, aby mieć właściwy ku temu sprzęt. Nie chodzi już o samo poczucie profesjonalizmu, ale o komfort i bezpieczeństwo, jakie możemy sobie tym zapewnić. Nie chce się tutaj rozpisywać na temat różnych sportów i ubiorów do nich przeznaczonych, tylko chciałbym napisać o jednym z nich. Bielizna termoaktywna jest dobrym przykładem, który ma tak szerokie zastosowanie, że można jej używać bez względu na to o jaki sport chodzi.

Dlaczego akurat to? W głównej mierze chodzi o wspomniany już wcześniej komfort i zarazem bezpieczeństwo. Jak to jest możliwe? - sęk w tym, że bielizna termoaktywna idealnie przylega do naszego ciała, a reszta jest ubierana dopiero na nią. Dzięki temu unikami obtarć, a mięśnie są dobrze kompresowane i dogrzewane, przez cały czas naszego wysiłku. Raz, że pozwala to na lepsze formowanie naszych mięśni, a dwa, że utrzymuje ich wyższą temperaturę, czyli powoduje ciągłe rozgrzanie – a jak wiemy, to redukuje ryzyko kontuzji w postaci naciągnięć mięśni i stawów.

Bielizna termoaktywna dla poprawy komfortu


Pomijając już kwestie mniejszych obtarć, redukcji ryzyka kontuzji i naciągnięć, to jest jeszcze jeden ogromny plus – bielizna termoaktywna zbudowana jest z materiału, który pochłania pot, jego nadmiar wydziela na zewnątrz (w postaci pary wodnej), a przy okazji nie wpuszcza tam nowej wody (np. w czasie deszczu, mokrego boiska). Do tego dochodzi trzymanie temperatury – to już nawet nie chodzi tylko o lepszą pracę mięśni, ale też sam komfort, o to że nie będzie nam zimno gdy zechcemy odpocząć. Bielizna termoaktywna może być zakładana zawsze pod ubrania, nie ważne co będziemy chcieli robić i w jakiej formie ćwiczyć – tutaj nie ma ograniczeń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz