czwartek, 20 czerwca 2013

Sprzęt bokserski raz jeszcze – trenuj aż do utraty tchu ;)


sprzęt bokserski

Pewien jestem, że masa osób, które fascynują się sportami walki, niejednokrotnie wykorzystywała do swych treningów sprzęt bokserki, o którym zresztą zdarzyło mi się pisać już w przeszłości. Boks jest wszak najbardziej chyba klasycznym spośród sportów kontaktowych, od którego de facto wszystko się rozpoczęło – walki w klatce, UFC, KSW i tak dalej... Dlatego właśnie sprzęt bokserski dość mocno przydaje się każdemu, kto ma ochotę po prostu walczyć.


Kolejna sprawa jest taka, że młody człowiek, który pragnie rozpocząć treningi, często nie ma świadomości, jaką konkretnie dyscyplinę należy wybrać. Sprzęt bokserski, jaki kupuje mu się na początek, to znaczy rękawice, gruszka i worek - sygnalizują, że idzie się w kierunku dość tradycyjnym, jednak wyszkolenie bokserskie to doskonały fundament również do tego, aby móc zacząć działać na poważnie w innych dyscyplinach.

Tak więc jeśli sprawa ta dotyczy nas lub naszych bliskich, którzy pragną zacząć „walczyć na sportowo”, bez wątpienia nie można traktować jej płasko i jednoznacznie; Sprzęt bokserski nie świadczy o tym, że musimy walczyć na tradycyjnym ringu ani nie ogranicza nikogo do stawiania swoich profesjonalnych kroków w jednym jedynie kierunku. Wręcz przeciwnie – jest on jedną z pierwszych kwestii, które należy załatwić przed podjęciem jakichkolwiek treningów w sporcie kontaktowym.

Jeśli więc zakupimy już sprzęt bokserski i rozpoczniemy działać, nie musimy zastanawiać się nad swoją przyszłością – ona nadejdzie sama. Skupmy się raczej na trenowaniu i dążeniu do doskonałości!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz