piątek, 1 lutego 2013

Sprzęt bokserski to podstawa zabezpieczenia

sprzęt bokserski
Jeśli ktoś z was pragnął kiedykolwiek rozpocząć poważne treningi w obrębie jakiejś kontaktowej dyscypliny sportu, z bez najmniejszej dozy wątpliwości zastanawiał się jednocześnie od czego zacząć w kontekście wyposażenia. A ja w tym momencie odpowiadam: najważniejszy jest odpowiedni sprzęt bokserki z obrębu asekuracji i ochrony!


Wydaje mi się to dość zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, jak wielu różnych kontuzji można się nabawić, walcząc wyłącznie „na żarty” bądź ze świadomym sytuacji sparingpartnerem. Różnego rodzaju problemów w tym temacie potrafią nabawić się nie tylko zresztą amatorzy, ale i profesjonaliści, którzy na sportach walki zjedli zęby... Fakt ów tym bardziej powinien przemawiać do wyobraźni każdego, kto zaczyna swoją przygodę ze sportami walki: ochronny sprzęt bokserski musi znajdować się na waszym wyposażeniu!

Co mam na myśl, mówiąc „ochronny sprzęt bokserski”?


Sprzęt bokserski to naprawdę szeroka grupa akcesoriów (od butów po worki i gruszki treningowe), wiecie chyba jednak, o co chodzi w tym konkretnym przypadku – a chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie. Dlatego też, kiedy wspominam, że sprzęt bokserski ma za zadanie nas obronić przed mocą ciosów wyprowadzanych przez przeciwnika (ale także tym, byśmy sami sobie nie zrobili krzywdy), mam na myśli choćby rękawice czy ochraniacze – na głowę, do ust czy na kolana.

Jeśli tylko będziemy korzystać z nich zgodnie z przeznaczeniem i radami bardziej doświadczonych niż my sami zawodników czy trenerów, na pewno uda nam się zachować jak najlepszą formę, a przy tym – maksymalnie zadbać o to, ażeby w głupi sposób nie nabawić się kontuzji, która później może rzutować na naszą „karierę” w sportach walki. Sprzęt bokserski jest od tego, aby z niego korzystać – czemu więc nie robić tego na co dzień, podczas walk treningowych?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz