piątek, 14 grudnia 2012

KSW, czyli walki w Polsce


ksw


KSW to skrót od nazwy Konfrontacja Sztuk Walki, będącej pierwszą i jedyną oficjalną polską organizacją zajmującą się organizowaniem oraz promowaniem zawodników oraz gal, podczas których walczą oni o mistrzowskie pasy.


Instytucja ta powstała na początku XXI wieku, a pierwszą zorganizowaną przez nią galą była gala KSW z 27 lutego 2004 roku w warszawskim Marriocie. Do dzisiejszego dnia gal odbyło się dwadzieścia kilka i co jakiś czas media obiega informacja o tym, że niedługo o najwyższe laury walczyć będą coraz głośniejsze w naszym kraju nazwiska.

Prawda jest taka, że gdyby nie KSW, mieszane sztuki walki być jeszcze dzisiaj nie byłyby nad Wisłą ani znane, ani tym bardziej popularne, a grupki amatorów najbardziej niesamowitych emocji musieliby zadowalać się oglądaniem wyłącznie zawodników walczących w obrębie zachodnich organizacji.

A przecież u nas w kraju również jest wielu sportowców, którzy dysponują wspaniałym talentem i gdyby nie Konfrontacja Sztuk Walki, nigdy by swego potencjału nie wykorzystali. Na szczęście już od kilku ładnych lat jest szansa dla nich na naszym rodzimym podwórku – zarówno w aspekcie trenowania i szkolenia (odkąd KSW została do życia powołana, powstało naprawdę wiele klubów, dzięki którym młodzi ludzie mogą trenować różne sztuki walki, również MMA), jak i promowania i pokazywania ich walk na szerszą skalę.

Za sprawą zresztą telewizji i całej machiny marketingowej, która wokół KSW i mieszanych sztuk walki się obraca, wypromowanych zostało kilka lub kilkanaście nazwisk, jakie całkiem niedawno w ogóle nie były rozpoznawalne w szerszym spektrum, a to już bardzo wiele tak dla osób walczących w ramach Konfrontacji Sztuk Walki, jak i mieszanych sztuk walki w ogóle.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz